Податкова бореться з "сірими" зарплатами

Податкова бореться з "сірими" зарплатами

Державна податкова служба України попереджає про перевірку роботодавців у рамках боротьби з "сірими" зарплатами. Спільно з Державною службою України з питань праці проводиться низка спільних заходів, як інформаційних, так контрольних для детінізації трудових відносин.

Без попередження до роботодавців можуть прийти, щоб перевірити їх на належне оформлення працівників. Як зазначає ДПС, на сьогодні є позитивна динаміка щодо збільшення кількості працевлаштованих належним чином працівників.

З 30 червня по 6 липня 2021 року в середньому про працевлаштування за день зверталося 22,6 тисяч платників податків на день.

За попередній місяць звернулося в середньому 11,6 тисяч. Таким чином, є збільшення кількості оформлень належним чином працівників майже в два рази.

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Костянтин Гой стверджує, що держава не може і не повинна миритися з «сірою» зарплатою або тією, що частково в конвертах. Більш того, держава зобов'язана вживати всіх необхідних заходів щодо недопущення подібного процесу між роботодавцем і працівником.

По суті, такі дії є практично хабарництвом з метою зменшення своїх витрат і отримання більшого прибутку.

Це призведе до того, що співробітник в майбутньому буде отримувати маленьку пенсію.

Також заступник голови Одеської ОДА нагадав про те, що основним джерелом доходів бюджету громад, є податок з доходів фізичних осіб, які безпосередньо залежать від рівня офіційної заробітної плати жителів.

- Якщо є бажання людей спокійно працювати і жити в процвітаючій країні, необхідно дотримуватися чинних правил, - згадав Костянтин Гой.

ДПС нагадує про те, що за використання праці неоформлених працівників, покладається штраф: 60 тисяч гривень за перше виявлене порушення, а за повторне 180 тисяч.