Чи обмежить закон обіг пластику в Україні: думка юриста

Чи обмежить закон обіг пластику в Україні: думка юриста

1 червня Верховна Рада України прийняла законопроект «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

У пояснювальній записці сказано, що законопроект "спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення, з метою поліпшення стану навколишнього  середовища та благоустрою територій".

Олеся Захандревич, юристка компанії «Legal Partner» розповіла, що в першу чергу, обмеження торкнуться суб'єктів підприємницької діяльності. Адже, законодавець забороняє саме поширення пластикових пакетів, під чим має на увазі платне або безкоштовне надання пластикових пакетів споживачам в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг. Відповідно до прийнятого закону, споживачів не притягатимуть до відповідальності.

Законом забороняється поширення надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксоразлагаемих пластикових пакетів. Встановлена ​​заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети. Також, до 1 січня 2023 року, в об'єктах роздрібної торгівлі буде дозволено розповсюджувати пакети, які призначені для первинної упаковки свіжої риби, м'яса і супучих продуктів.

Але виникає питання, чи готові споживачі відмовитися від вже звичних пластикових пакетів?

«Люди споживають той продукт, який пропонує ринок. Тому, все залежить від самих підприємців. Зараз, все більше торговельних мереж, закладів громадського харчування - переходять на біорозкладні пакети і еко упаковки. Це тренд. І багато споживачів його підтримують», - підкреслила юристка.

За поширення пакетів, підприємці змушені будуть сплатити штраф у розмірі від 8500 до 17 000 грн., а за повторне вчинення такого ж порушення протягом трьох років - від 17 000 грн. до 34 000 грн.