Одеська міська рада нагадує про сплату транспортного податку

Одеська міська рада нагадує про сплату транспортного податку

Одеська міська рада затвердила Порядок сплати податку на майно в частині транспортного податку.

Транспортний податок стосується фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові машини. Про це повідомляє прес-служба офіційного сайту міста Одеса.

З року випуску автомобіля має пройти більше п'яти років (включно) і середньоринкова вартість - понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом «Про Державний бюджет України» на 1 січня 2021 року.

Сума податку не змінюється з 2015 року. У 2021 році вона становить 25 тисяч гривень на рік за кожен лекговий автомобіль.

Визначити середньоринкову вартість легкового автомобіля можна за допомогою Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 (зі змінами). Основними критеріями є: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна і тип палива.

На офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України можна знайти перелік легкових автомобілів, що підлягають оподаткуванню транспортним податком.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми або сум податку та відповідні платіжні реквізити надіслано платнику податку органом контролю за місцем його реєстрації до 1 липня 2021 року. Необхідно сплатити податок за місцем реєстрації об'єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення повідомлення-рішення, тобто до 1 вересня.