Одеський суддя зобов'язав обвинувачених прочитати твори класиків

Одеський суддя зобов'язав обвинувачених прочитати твори класиків

Суддя Малиновського районного суду Олександр Гарський виніс двом обвинуваченим у крадіжці незвичайний вирок: разом з одним роком позбавлення волі, вони зобов'язані прочитати книги, які затвердив суд.

Двоє молодих людей, 19 і 23 років, незаконно проникли на територію майданчика тимчасово затриманих транспортних засобів, проникли в салони кількох автомобілів і скоїли крадіжку автомагнітол, динаміків та інших предметів.

Їх помітила охорона майданчика, у зв'язку з чим молоді люди залишили рюкзаки і покинули територію. Через деякий час один з обвинувачених повернувся на місце злочину, щоб забрати рюкзаки, проте його затримали працівники поліції.

Причиною крадіжки була необхідність у грошах: один з обвинувачених працював на будівництві за 500 гривень на тиждень, однак, коли обвинувачений звернувся за грошима до бригадира, з'ясувалося, що останній витратив їх на власні потреби. Через це, обвинувачений не міг купити квиток до Білгород-Дністровського, де оформлялися документи на його житло як сироті.

Під час засідання, суд дійшов висновку, що молоді люди не за віком, а з розвитку є майже дітьми. Суддя поставив питання щодо обізнаності в літературі, на що обвинувачені відповіли, що зі шкільної літератури нічого не пам'ятають, а один з обвинувачених вказав, що не любить читання в принципі.

Суд визнав, що обвинувачені не є небезпечними для суспільства.

За скоєне передбачалося покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, проте суд порахував, що це занадто строго. Тому, у зв'язку «з особистостями обвинувачених, їх дуже обмеженого розвитку та освіті, відсутності розуміння відносин власності, відносин між людьми і нерозуміння загальнолюдських цінностей, які повинні закладатися в дитинстві», суд вважає за необхідне призначити покарання з певними особливостями.

Застосовуючи ст.75 КК - звільнення відбування покарання з випробуванням, суд призначив наступний вирок: замість трьох років позбавлення волі, молоді люди отримують рік позбавлення волі. При цьому, вони зобов'язані прочитати певні твори:

  1. Повість (за іншими виданнями роман) «Пригоди Тома Сойєра» 1876 р. автор Марк Твен;
  2. Роман «Пригоди Гекльберрі Фінна» 1884 р., автор Марк Твен;
  3. Пригодницька повість (за іншими виданнями роман) «Біле Ікло» 1906 р., автор Джек Лондон;
  4. Вірш Тараса Шевченка «минуть дні, минуть ночі...» 1845 р.