Обвинувачений подав позов до одеського судді про відшкодування моральної шкоди

Обвинувачений подав позов до одеського судді про відшкодування моральної шкоди

До Вищої ради правосуддя звернулася суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Світлана Гринчак з повідомленням про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

З 2020 року у провадженні судді перебуває кримінальна справа за ч.1 ст. 286: місцевого жителя звинувачують у порушенні ПДР, внаслідок чого потерпілому були нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості.

14 червня 2021 року обвинувачений у даній справі подав заяву про відвід судді С.Гринчак. Цей документ розглянув інший суддя Роздільнянського районного суду Теренчук Ж.В. та в задоволенні заяви було відмовлено.

Одеський апеляційний суд також залишив у силі рішення судді Теренчук Ж.В., у відкритті провадження за скаргою обвинуваченого відмовив.

13 жовтня було призначено судовий розгляд, про який були повідомлені обвинувачений і його захисник. Також суддя С. Гринчак вказала, що дане кримінальне провадження знаходиться на стадії завершення, всі докази обвинувачення судом були досліджені.

Обвинувачений не зупинився. 6 жовтня до Роздільнянського районного суду надійшов позов від обвинуваченого за ст.286 КК щодо самого суду та судді С. Гринчак про відшкодування моральної шкоди.

Заява потрапила у провадження судді Бобровської і. В., яка направила матеріали справи до Одеського апеляційного суду для визначення підсудності.

Обвинувачений вказує, що суддя С.Гринчак завдала йому моральної шкоди тим, що призначила розгляд справи на 24 червня 2021 року, хоча їй раніше був заявлений відвід, який на той момент ще не був розглянутий іншим суддею. Суддя не скасувала його виклик до суду і, як наполягає обвинувачений, «з метою приниження його як учасника процесу» дала вказівку очікувати і знаходиться в приміщенні суду. Дані дії заподіяли обвинуваченому моральні страждання.

Суддя С. Гринчак вважає, що дії обвинуваченого - втручання в її суддівську діяльність, і змушують суддю до вчинення дій щодо відводу як головуючої судді у його кримінальній справі, що є неприпустимим.

Суддя просить ВРП здійснити необхідні заходи реагування на дану ситуацію.