Київський районний суд м.Одеси заарештував вісім земельних ділянок на Таїрова

Київський районний суд м.Одеси заарештував вісім земельних ділянок на Таїрова

Суддя Київського районного суду м.Одеси наклала арешт на вісім земельних ділянок на Таїрова. Згідно з матеріалами справи № 947/17798/20, слідчий відділ Одеського районного управління поліції №1 ГУ НП в Одеській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо самовільного будівництва багатоквартирного будинку за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 197-1 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на земельних ділянках по Люстдорфській дорозі, 85, проводяться будівельні роботи багатоквартирного будинку, що суперечить отриманим дозвільним документам. Замість багатоповерхового будинку там повинні були побудувати двоповерхові індивідуальні будинки.

В даний час вже здійснюється продаж квартир.

Крім того, земельні ділянки, згідно з інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на праві спільної часткової власності належать у рівних частках двом людям.

Суд вирішив, що є достатні підстави вважати, що вісім земельних ділянок є об'єктами кримінально-протиправних дій, і фактично отриманими в результаті вчинення кримінального правопорушення, а значить ділянки є доказами злочину.

Відповідно до ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), або стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Оскільки суд вже вказав, що дані земельні ділянки є речовими доказами, то слідчий суддя приходить до висновку, що арешт майна в даному випадку необхідний для забезпечення ефективності кримінального провадження.

Таким чином, клопотання прокурора Київської окружної прокуратури міста Одеси Сівак М. В., про арешт майна у кримінальному провадженні №42020162010000019 від 17.02.2020 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України - задоволено.

А вісім ділянок опинилися під арештом із забороною відчуження, розпорядження, користування майном, а також забороною здійснення будь-яких реєстраційних дій щодо зазначеного майна, й забороною проведення на зазначених земельних ділянках будівельних робіт.