КГС ВС висловив позицію щодо порядку набуття суб’єктами господарювання права користування водними об’єктами

КГС ВС висловив позицію щодо порядку набуття суб’єктами господарювання права користування водними об’єктами

Ні режим рибогосподарської експлуатації, ні дозвіл на вилов риби не є правовстановлюючим документом та не визначає правових підстав користування водними об'єктами. 

Рішення КГС ВС від 25.01.2022 у справі № 908/2153/20 щодо порядку набуття суб’єктами господарювання права користування водними об’єктами.

Водні об’єкти мають передаватись у користування суб’єктам господарювання на підставі рішення уповноваженого органу на платній основі або на інших умовах.

Порядок їх експлуатації визначається уповноваженими органами з дотриманням принципу раціонального використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.

Ні Режим рибогосподарської експлуатації, ні дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) не є та не можуть бути правовстановлювальними документами, якими надається право користування водними об’єктами чи землями водного фонду, та не визначають правових підстав користування водним об’єктом.

Водні об’єкти надаються в користування, зокрема, для рибогосподарських потреб за договором оренди земель водного фонду в комплексі із земельною ділянкою.

Використання земельних ділянок водного фонду для рибальства здійснюється за згодою їхніх власників або за погодженням із землекористувачами.

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 25.01.2022 р. у справі № 908/2153/20 можна ознайомитися за посиланням – http://reyestr.court.gov.ua/Review/102892008.