Як скасувати судовий наказ, - роз'яснення від суду

Як скасувати судовий наказ, - роз'яснення від суду

В черговому випуску інформаційно-роз'яснювальної рубрики «Суд роз'яснює» Зарічний районний суд м. Суми розповідає про скасування судового наказу.

Якщо Ви отримали судовий наказ про стягнення заборгованості, та незгодні з даним рішенням, але не знаєте як діяти далі?

Тоді читайте ...

Судовий наказ - особлива форма судового рішення, про стягнення з боржника грошової суми або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. Судовий наказ одночасно є виконавчим документом.

Судовий наказ про стягнення аліментів скасуванню не підлягає.

Зверніть увагу, що у Вас є 15 днів з дня отримання копії судового наказу, тому слід поспішати із подачею заяви про скасування судового наказу, щоб не пропустити строк.

Акцентуємо: заява про скасування судового наказу подається до суду, який його видав.

У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду. А тому перед написанням заяви про скасування судового наказу доцільно ознайомитись зі зразком, який Ви можете знайти на сайті суду в розділі "Громадянам" підрозділі "Зразки заяв" за посиланням https://bit.ly/3KtwgJK.

Варто зазначити, що за подання заяви про скасування судового наказу Вам необхідно сплатити судовий збір в розмірі 134,20 грн на рахунок того суду, який його видав. І не забудьте приєднати квитанцію про сплату судового збору до самої заяви.

Нагадуємо, що Ви можете здійснити оплату судового збору online. Наприклад, у розділі «Громадянам» за посиланням: https://bit.ly/3ZhjQKb можливо сформувати квитанцію для його сплати.

Готовий пакет документів необхідно подати до канцелярії суду або направити online через електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" https://id.court.gov.ua/

Якщо Ви дізналися про судовий наказ, вже на стадії його виконання або з інших джерел, але особисто з якихось причин Ви його не отримали раніше, то необхідно звернутися до суду із заявою про видачу копії цього судового  рішення. Після того, як ознайомитесь з ним, можете звернутись до суду з заявою про скасування судового наказу та ще із заявою про поновлення пропущеного строку.