Як повернути товар в магазин?

Як повернути товар в магазин?

Такий собі "закон свинства": побачили в магазині класну кофту, сподобалася, купили, ощасливлений, ви поспішаєте додому, де виявляєте, що не все так райдужно, як здавалося спершу. Десь тканина поїхала, нитки вилізли, рядок при створенні пропустили... Що робити: корити себе і свою неуважність або ризикнути і спробувати повернути товар?

Є безліч причин для повернення товару, але варто пам'ятати, що не кожну річ можна повернути в магазин.

Що необхідно для повернення товару в магазин і які саме речі можна повертати, - розповість КонструктивNEWS.

Закон України «Про захист прав споживачів» надає громадянам право на повернення (або обмін) товару в магазин. Ст. 9 цього закону говорить:

- Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

- Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір і отримати назад гроші в розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний в день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Умови повернення або обміну:

Варто розуміти, що ви зобов'язані принести на повернення або обмін товар належної якості. Здійснити повернення можна при дотриманні наступних умов:

  1. Збережений товарний вид;
  2. Збережена оригінальна упаковка;
  3. Товар не використовувався.

Разом з товаром ви зобов'язані принести розрахунковий документ: чек, який підтвердить придбання товару.

Термін:

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не враховуючи день покупки. При цьому продавець може заявити про більш тривалий термін для повернення або обміну.

Не можна повернути такі товари:

Існує затверджений Кабінетом Міністрів Перелік товарів, які можна і не можна повернути/обміняти. Серед тих товарів, які не можна повернути:

  • ювелірні вироби;
  • інструменти для манікюру / педикюру;
  • товари для немовлят;
  • постільна білизна;
  • продовольчий товар;
  • лікарські засоби;
  • предмети сангігієни та інше.

Повернення грошей за товар:

На момент повернення, товар може поміняти ціну: знизитися або стати дорожче. При поверненні товару в магазин, тобто при розірванні договору купівлі-продажу, продавець зобов'язаний вам повернути ту ж суму, яку ви витратили на товар, ні більше, ні менше. Гроші повинні бути повернуті в той же день, коли ви повернули товар. Якщо продавець не в змозі повернути гроші в той же день, то сторони можуть домовитися про інший термін, але не пізніше семи днів після повернення речі.

Неякісний товар:

Тут магазини можуть ділитися на два типи: ті, які дорожать своєю репутацією і запропонують вам обміняти або повернути товар, що влаштує обидві сторони. А є ті, які звинуватять в поганій якості вас - ви «неправильно» взяли товар в руки, наділи, покрутили і так далі.

Відстоюйте свою позицію, а також вимагайте проведення експертизи, яка покаже: чия саме вина в неякісності товару.

Чек не збережено:

Так, не всі зберігають чеки, але і буває, що ви випадково його викинули або зіпсували. Але що робити, якщо річ необхідно повернути, а чека немає? Магазин повинен зберігати розрахункові документи протягом трьох років, тому ви маєте право звернутися до магазину, написати заяву на видачу копії чека і повернути/обміняти товар.

Якщо магазин не може надати копію чека - вимагайте запис камер, щоб підтвердити покупку товару вами в даному магазині.

Гарантійний термін:

У таких товарів як телефони, телевізори і так далі, є гарантійний термін - його можна знайти на відповідному гарантійному талоні. Якщо ви хочете повернути товар, але термін в 14 днів вже пройшов, то гарантійний термін вам допоможе. Завдяки йому, ви можете вимагати безкоштовний ремонт Вашого товару. Якщо товар неможливо використовувати - ви можете вимагати повернення коштів або заміну.

Хороших і легких покупок!