Дисциплінарні органи перевірять етичність номінацій рейтингу адвокатів

Дисциплінарні органи перевірять етичність номінацій рейтингу адвокатів

Голова НААУ Лідія Ізовітова направила звернення до рад адвокатів регіонів з метою отримати оцінки призначеному на 14 грудня рейтингу серед адвокатів, який анонсований у мережі Фейсбук та на спеціальному сайті. Також Лідія Ізовітова направила інформаційний лист до ВКДКА. Про це повідомляє прес-служба Національної Асоціації адвокатів України.

Як відомо, Фейсбук користувач «Академія Дениса Овчарова» створив подію LEGAL PARTY «Най-най-най головніший юридичний рейтинг», яка заявлена як рейтинг для адвокатів та юристів України з переліком номінацій. Додатково у однойменній закритій Фесбук групі та на спеціально створеному сайті опублікована інформація про проведення 14 грудня 2021 року церемонії нагородження номінантів до Дня адвокатури.

Серед номінацій рейтингу - «Сучка адвокатська», «Кращий по е-баллам», «Я твою раду качав», «Ствол адвокатури» та інші. При цьому до організації та участі в рейтингу публічно залучилися  керівники та члени рад адвокатів регіонів, кваліфікаційно-дисциплінарних палат, члени вищих органів адвокатського самоврядування.

Розділом VІІІ Правил адвокатської етики врегульовано питання щодо дотримання норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет.

Приписами статті 57 Правил визначено, що участь адвоката у соціальних мережах, включаючи Facebook та Instagram, Інтернет-форумах та застосування ним інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатурі в цілому.

Лист до РАР з проханням надати оцінки цьому заходу, в тому числі на предмет дотримання Правил адвокатської етики, скерований  на підставі ст.ст. 45, 55, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».