ДБР розслідує захоплення земель Міноброни на березі Чорного моря

ДБР розслідує захоплення земель Міноброни на березі Чорного моря

Слідчі ДБР викрили схему захоплення майже 4 гектарів землі рекреаційного призначення на узбережжі Чорного моря в Одеській області, що належить Міністерству оборони України. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

На цій території з 2018 року збудовано понад сотню котеджів без необхідних дозволів Міноборони та органів місцевого самоврядування.

Через недбалість чиновників Одеського гарнізону на частину котеджів громадяни вже встигли зареєструвати право власності.

За попередньою оцінкою, державі завдано збитків на понад 12 млн гривень.

Завдяки роботі ДБР суд наклав арешт на незаконно збудовані будинки. Наразі встановлюється коло причетних до оборудки осіб.

Досудове розслідування здійснюється за фактами самовільного зайняття землі та будівництва, недбалого ставлення до служби, перевищення службових повноважень військовою особою (ч. 3 ст. 197-1, ч. 1 ст. 425, ч. 3 та ч. 4 ст. 426 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, оперативний супровід – ДБР.