Що відбувається при ліквідації банку, якщо у вас відкритий рахунок платника податків?

Що відбувається при ліквідації банку, якщо у вас відкритий рахунок платника податків?

Бувають в житті випадки, коли навіть найнадійніший, здавалося б, банк закривається. Що робити, якщо банк ліквідується, а у вас відкритий там рахунок платника податків?

Спочатку поговоримо про те, хто або що може вирішити ліквідувати банк. Ст. 77 Закону України № 2121-III "Про банки і банківську діяльність" свідчить, що банк може бути ліквідований:

- за рішенням власника або власників банку;

- якщо Національний банк України відкликав банківську ліцензію за власною ініціативою або за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Вас зобов'язані повідомити про те, що йде процес ліквідації організації, а значить закриваються рахунки платника податків. Повідомляти дану новину зобов'язаний голова ліквідаційної комісії або ліквідатор, або уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку - п.3 розділ II Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів.

Також у день закриття рахунку вас зобов'язаний повідомити банк, відповідно до п.69.2 Податкового кодексу України.

Всі повідомлення приходять в електронному вигляді.

У тому випадку, якщо хто-небудь з уповноважених осіб, які мають відношення до ліквідації банку, не мають можливості повідомити вам про те, що відбувається в електронному вигляді, то повідомлення подається в паперовому варіанті в день закриття рахунку особисто (від ліквідатора платнику податків), або надсилається поштою з повідомленням про вручення на адресу відповідного контролюючого органу, в якому обслуговується платник податків. Повідомлення має бути завірене особою, яка його відправляє, підписом. Друк може і не стояти.