Час перебування в місцях позбавлення волі зарахують реабілітованим особам до страхового стажу

Час перебування в місцях позбавлення волі зарахують реабілітованим особам до страхового стажу

Уряд уточнив порядок зарахування реабілітованим особам до страхового стажу періоди їх перебування в місцях позбавлення волі та на примусовому лікуванні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Це стосується осіб, які були необґрунтовано притягнуті до кримінальної відповідальності, репресованих осіб, які в подальшому були реабілітовані. Час їх утримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та заслання, а також перебування на примусовому лікуванні зараховується до страхового стажу.

Для того, щоб зарахувати такий період до страхового стажу, необхідно мати довідки (документи) про реабілітацію, які видані уповноваженими органами. Такими довідками можуть бути: довідки суду, довідки органів прокуратури або досудового розслідування про закриття кримінального провадження, довідки суду про прийняття виправдувального вироку.

Чинними нормативно-правовими актами не були врегульовані випадки зарахування до страхового стажу таких періодів, якщо вищезазначені довідки про реабілітацію відсутні.

На засіданні 11 серпня Уряд затвердив зміни в Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

З прийняттям акта, у разі відсутності в особи необхідних довідок про реабілітацію, час тримання під вартою, час відбування покарання у місцях позбавлення волі та час перебування на примусовому лікуванні зараховуватиметься до страхового стажу реабілітованим особам на підставі відповідного судового рішення.