Артем Дмитрук: Від спортсмена до правозахисника

Артем Дмитрук: Від спортсмена до правозахисника

Сьогодні, ми поговорили з людиною, для якої справедливість є найвищою цінністю і способом життя. Артем Дмитрук, народний депутат України від Одеси, член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, відомий одеситам своїми справами, які спрямовані на захист людей і їх прав. Це людина, яка готова прийти на допомогу. Детальніше про його шлях до депутатської діяльності та звершеннях, ви можете дізнатися з нашого інтерв'ю.

- Ваша основна позиція - справедливість понад усе. А з чого починався Ваш шлях і чому Ви вирішили піти в політику?

- Моя громадська робота на благо регіону та підростаючого покоління, зокрема, почалася в 2012 році, коли я очолив Молодіжний відділ громадської організації «Ілля Муромець». Організація займалася фізичним і духовним розвитком дітей і молоді. Ми організовували безкоштовні спортивні секції для дітей від 100 до 300 осіб. Також займалися організацією безкоштовних екскурсій і зараз ми продовжуємо це робити. Одна з останніх відбулася 14 липня цього року. Ми організували поїздку в Київ для групи дітей з Одеського обласного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді. Разом ми побували на екскурсії в Маріїнському палаці і відвідали Києво-Печерську Лавру. Вважаю дуже важливим і фізичний, і духовний розвиток дітей.

- У вас є Благодійний фонд. Можете розповісти про нього детальніше? Чим займається фонд і що спонукало Вас до його створення?

- Після закриття організації «Ілля Муромець» тривали безкоштовні тренування і поїздки, ремонти шкіл і т.д. Це важлива частина мого життя. З плином часу, я зрозумів, що допомога людям повинна бути структурованою і організованою. Для її ж більшої ефективності і було прийнято рішення створити фонд, навколо якого об'єдналася моя команда і люди, які готові брати участь у розвитку суспільства і допомагати тим, кому це необхідно. Один з напрямків роботи фонду – спорт. Спорт - це протистояння дитячої злочинності, наркотиків і алкоголю. Людина, що займається спортом - менше схильна до негативного впливу «з вулиці». На рахунку організація більше 300 спортивних заходів, і я бачив, як рік за роком, діти, які беруть участь у них і навіть просто присутні тільки з інтересу, зараз розвиваються як здорові особистості, займаються спортом, починають самі допомагати іншим. Наше завдання бути їм прикладом, вказати напрямок і підставити плече. Завдяки спорту, у людини формується характер, доброчесне ставлення до людей, організованість, цілеспрямованість і найголовніше - взаємоповага і прагнення до взаємодопомоги.

- Чому Ви вирішили зайнятися політичною діяльністю в Комітеті з питань правоохоронної діяльності?

- З часом, мої громадські справи переросли в політичний напрям. Для мене це можливість масштабувати свою діяльність від району в Одесі до міста, області, України в цілому і, тим самим, приносити суспільству більше користі.

Чому правоохоронна діяльність? У мене загострене почуття справедливості, а ставши політиком, з'явилася можливість ініціювати важливі законопроекти, які посилюють захист прав і безпеку громадян. До слова, наш регіон займає лідируючу позицію по злочинності в Україні, тому нам потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб налагодити взаємодію між правоохоронними органами та суспільством.

- Які Ваші основні досягнення за діяльність в Комітеті з питань правоохоронної діяльності?

- Те, що викликало великий резонанс - це законопроект №4333, ініціатором якого я є. Цей законопроект стосується посилення відповідальності за незаконне виселення людей з їхнього житла. Це, напевно, моє найбільше досягнення в Комітеті на сьогоднішній день. Завдяки активній позиції та безкомпромісності з цього питання, мені вдалося накласти мораторій в Одесі на будь-яке примусове виселення людей. На сьогоднішній день, вдалося врятувати від свавілля більше 200 сімей. Законопроект буде розглядатися у другому читанні після канікул.

- Як саме відбувається незаконне виселення з житла? Яку схему застосовують квартирні рейдери?

- Припустимо, у вас або у ваших родичів колись був кредит або закладена квартира. І з плином часу, людям починають дзвонити колекторські фірми з погрозами. Багато людей вже на цьому етапі «опускають руки» і просто з'їжджають зі свого житла. До тих же, хто противиться, вриваються додому і просто починають їх «виживати», створюючи нестерпні умови: змінюють замки, викидають речі, починають проживати разом з ними. Одного разу, коли я приїхав на прохання власників квартир, я спостерігав, що виселення контролювали правоохоронці. Того ж разу, я зайшов до спальні і побачив на ліжку маленьку дитину, а поруч чужого дорослого чоловіка. І це зрозуміло, що люди не можуть довго витримувати такого тиску і, як правило, з'їжджають.

- Чи допоможе прийняття законопроекту врегулювати те, що відбувається?

- Насправді, яким би гарним не був законопроект, дуже важлива робота правоохоронців та органів місцевого самоврядування на місцях. Результат може дати тільки спільна і злагоджена робота. Законопроект - це перший крок. Набагато важливіше - це його успішне застосування на місцях. Тепер квартирні рейдери будуть потрапляти за ґрати і ніякими адміністративними штрафами не відбудуться.

- В Одесі є дві приймальні Артема Дмитрука. З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються одесити?

- Коли я йшов на вибори, я обіцяв людям завжди залишатись з ними на зв'язку, тому я не став закривати свою приймальню. І протягом двох років люди звертаються з проханнями та скаргами, а ми - надаємо допомогу.

Часто їх турбують забиті каналізації, відсутність ремонтів у під'їздах, неможливість оплати кредиту, контракту на навчання дітей, покупка холодильника. І лише близько 1% звернень - це пропозиції щодо внесення правок до законопроектів. А варто зазначити, що це саме те, з чим я повинен працювати як народний депутат. Тобто, 40% звернень стосуються саме матеріальної допомоги і проблем з комунальним господарством міста. Також, величезна кількість людей регулярно звертаються з питань незаконного виселення та обману від забудовників.

Люди розуміють, що я відреагую на їх проблему. Так, поки не на кожне звернення можливо дати позитивну відповідь, але ми робимо все можливе - з 100% звернень, 70% - отримували допомогу, і це не завжди адміністративний ресурс, в половині випадків я використовую особисті кошти. Адже, коли приходить людина і каже: «Я вмираю, тому що у мене немає необхідних ліків для підтримки життєдіяльності», - я не можу вчинити по-іншому.

- Ви - борець за справедливість. Але чи отримували Ви негативні відгуки за свою діяльність?

- Звичайно, навіть встиг до цього звикнути. Той, кому не вдалося обдурити людей, завжди буде злитися і проплачувати «чорний» піар і замовні статті. Якщо згадаємо все той же випадок, коли я допоміг людям повернутися у власні квартири, вкрадені недобросовісними забудовниками, мене публічно звинуватили в рейдерстві, навіть писали скарги першим особам країни. А після спроби вивести нашу дискусію в соціальні мережі, їм довелося відключити коментарі через тисячі гнівних відгуків про їхню діяльність. Та й той же шлагбаум. У минулому році з моїми однодумцями ми звільнили проїзд до моря на 13 станції Великого Фонтану. До цього дня - він єдиний безкоштовний в місті. Раніше, там завжди був платний в'їзд. Багато хто користується цим спуском до моря, часто говорять і пишуть про свою вдячність. Але коли я з цим боровся, різні були наслідки: напали на юриста з моєї команди, намагалися мені погрожувати, за мною було помічене стеження. Але для мене - це принципове питання і ми довели, що залякувати нас марно, а нашу правозахисну діяльність не зупинити.

- Які ідеї та плани Ви бажаєте втілити, будучи народним депутатом?

- Посилити діяльність правоохоронного комітету, налагодити взаємодію з новим міністром внутрішніх справ і продовжити боротьбу зі злочинністю в нашому регіоні на більш високому рівні.

Моє завдання, як народного депутата: забезпечити безпеку, спокій і впевненість одеситів у тому, що вони в будь-який час доби можуть спокійно виходити на вулицю. Так, залишаються проблеми у вигляді розбитих доріг, забитих дощових каналізацій, обвалень будинків, постійних пожеж з людськими жертвами, хаотичних багатоповерхових забудов пляжів та зелених зон. Але для вирішення цих питань потрібно змінювати мера і керівництво міської ради, а допомогти в цьому можуть тільки одесити.

- Що для вас означає бути одеситом?

- Бути одеситом - це бути патріотом свого міста. Здійснювати добрі справи і подавати приклад дбайливого ставлення до міста і його жителям, робити все, щоб наша Одеса ставала чистішою, затишнішою і безпечнішою.